Chirikli

05 Apr
Rate this item
(0 votes)

У Брюсселі відбувся підсумковий семінар, присвячений результатам шестирічної імплементації принципів програми РОМЕД

У Брюсселі з ініціативи Європейської Комісії та Ради Європи відбувся підсумковий семінар високого рівня для зацікавлених сторін – «Підводячи підсумки і дивлячись у майбутнє». Захід присвячений результатам шестирічної імплементації принципів програми РОМЕД та концентрує свої зусилля на посиленні ролі ромських посередників у процесі інтеграції ромської спільноти у відповідні національні громади. У роботі форуму, в якому взяли участь представники всіх 21 країни, причетні до реалізації цієї Програми, долучився директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Захід, який відбувався у приміщенні центральної штаб-квартири Єврокомісії, сконцентрував свою увагу на з’ясуванні трьох питань: обговорення підсумків реалізації програми, з’ясування передумов та можливостей для поглиблення співпраці й координації зусиль між громадськими організаціями та владними інституціями щодо посилення ролі ромських посередників, а також вироблення рекомендацій стосовно можливого продовження реалізації програми на національних рівнях до 2020 року.

Винятково цікавим та важливим у сенсі обміну необхідним досвідом виявилися сесії, під час яких своїм досвідом поділилися безпосередньо медіатори (посередники) та їхні координатори на національному рівні, що займалися імплементацією підпрограм РОМЕД1 (зорієнтована на ромському посередництві з питань освіти та медицини) та РОМЕД2 (сконцентрована на поглибленні участі ромських громад в інституціях місцевого самоврядування за участі посередників).

У рамках першої з таких сесій з насиченими та презентативними доповідями виступили представники України – Валентина Золотаренко, громадський активіст та медіатор з одним із найдовших в Україні досвідом, яка працює з ромськими громадами у Дарницькому районі Києва та була одним із небагатьох учасників Форуму, що виступили мовою романі, і Земфіра Кондур, лідер ромської жіночої організації «Чіріклі», один із лідерів Коаліції ромських громадських організацій та один із заступників голови Міжвідомчої робочої групи з питань імплементації Стратегії інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство, що від листопада минулого року діє при Кабінеті Міністрів Україні під керівництвом віце-прем’єр міністра України Павла Розенка. Серед іншого Земфіра Кондур сконцентрувала свою увагу на динаміці розвитку медіативних програм та процесів в Україні, а також зупинилася та детально розповіла про останні кроки виконавчої влади України, зокрема Міністерства культури як відповідального органу виконавчої влади в Україні за цю ділянку державної політики, щодо ініціювання та реалізації практичних кроків у напрямі посилення ролі ромських громадських діячів та організацій у процесі інтеграції ромської спільноти в українське суспільство загалом та в місцеві громади, у роботу муніципальних органів влади.

На думку Андрія Юраша, зроблена констатація факту досягнутого в Україні прогресу стосовно реалізації програм підтримки ромської спільноти стала можливою завдяки кільком чинникам.

По-перше, важливо згадати поглиблення співпраці між державою та громадськими організаціями, що в центр своєї уваги ставлять питання підтримки та захисту ромської національної меншини, у тому числі і Міжнародним Фондом Відродження, який вже 18 років фінансує спеціальну програму, сконцентровану на реалізації спеціальних програм для ромської спільноти.

По-друге, йдеться про посилення загальної уваги з боку державних органів до питань захисту та співпраці з ромськими громадами та організаціями на всіх рівнях.

По-третє, прогрес страв можливим завдяки безпосередньому долученню активістів та лідерів ромських громадських організацій до процесу прийняття та реалізації відповідних рішень.

На загальне переконання всіх учасників Семінару, як тих, що представляли Україну, так і тих, які обговорювали це питання, результати могли б бути більш вагомішими, враховуючи чисельність ромської спільноти, яка мешкає в Україні, коли б Україна на загальнонаціональному рівні могла ініціювати та реалізовувати програми фінансової підтримки ініціатив, що тримають у фокусі уваги питання щодо сприяння ромським громадським ініціативам, зорієнтованим на переборення існуючих стереотипів стосовно їхніх громад та більшої інтеграції ромів в українське суспільство.

Published in Новини
Login to post comments