Chirikli

Super User

Super User

"Ми" і "вони": чи можлива інтеграція ромів

Вівторок, 22 травня 2018, 12:56 Published in Новини

За останній місяць в Україні двічі підпалювали табори ромів: 22 квітня представники ультраправих організацій зруйнували поселення ромів у Києві на Лисій горі, а 9 травня ситуація повторилася вже у Львові. В Україні починають з’являтися групи антиромського спрямування – як от Л.О.В.Ц.І. Члени цього об’єднання вишуковують на вулицях Львова людей ромської зовнішності і доправляють їх до відділку поліції. Учасники групи стверджують, що хапають ромів, коли ті скоюють злочини - мовляв, так борються за безпеку міста. Однак фактично група зосереджується на злочинцях із лише однієї етнічної групи. Нацполіція у Львівській області, як свідчить відповідь на запит LB.ua, не бачить у таких діях порушення ні Конституції, ні інших законів України.

У квітні в Києві представники радикальної націоналістичної організації С14 розігнали табір ромів на Лисій горі. Згідно зі звітом Консультативного комітету Ради Європи, роми в Україні потерпають від системної дискримінації в доступі до освіти, житла, медицини і працевлаштування.

У Києві 9 грудня пройде зустріч «Підходи до інтеграції і захисту прав ромів за участі органів місцевого самоврядування і громадських організацій». Під час заходу представники ромських НУО та державних інституцій обговорять проміжні результати проектів, спрямованих на зниження рівня дискримінації ромської нацменшини та сприяння їх інтеграції у суспільство.

У рамках реалізації чергового етапу проекту «Підтримка мережі ромських медично-соціальних посередників», що впроваджується за підтримки МФ «Відродження», робоча група МБО «Чіріклі» починає публікувати сумні, а іноді кричущі історії про випадки дискримінації у доступі ромів до медичних послуг. Почнемо з Кіровоградщини.

В ефірі телеканалу Еспресо Зола Кондур - директор міжнародного ромського жіночого фонду CHIRICLI, Юрій Іваненко - директор енергопрограм Центру світової економіки та міжнародних відносин.

Відзначення Міжнародного дня ромів!

Неділя, 10 квітня 2016, 09:55 Published in Новини

Щороку 08 квітня відзначається  Міжнародний день ромів. 2016 року виповнюється 45 від проведення першого Міжнародного конгресу ромів у Лондоні, на якому було започатковано всесвітній ромський рух, затверджено офіційний прапор і гімн ромів. З нагоди свята в цей день в багатьох країнах світу відбуваються урочистості, концерти, фестивалі, флешмоби, виставки, зустрічі з офіційними особами.

Інформаційне повідомлення

Середа, 15 квітня 2015, 08:06 Published in Новини

У рамках реалізації проекту «Розширення можливостей ромських соціально-медичних посередників в Україні» у м.Ужгород у березні 2015 року відбулась виїзна зустріч робочої групи проекту на чолі з його керівником з представниками Закарпатської ОДА та ромськими соціально-медичними посередниками.

В Україні не ведеться статистика захворювань у розрізі етнічної приналежності. Можливі поодинокі випадки, але ця інформація не виноситься на широкий загал. Певне уявлення щодо доступу ромського населення до медичних та соціальних послуг можна отримати лише зі звітів ромських соціально-медичних посередників , які працюють в рамках реалізації проекту «Покращення доступу ромського населення до медичних послуг у сфері протидії захворювань на туберкульоз силами ромськими медичними посередниками» за підтримки Глобального Фонду боротьби з туберкульозом та малярією».

2 июля 2014 года в Киеве была проведена встреча ромских организаций с Мирьям Кароли, старшим советником по вопросам рома и синти в БДИПЧ.

27 червня з нагоди відзначення Дня Конституції України в актовій залі Дарницької райдержадміністрації відбувся святковий концерт. В якому взяли участь українські та циганські артисти. Зокрема, виділився народний ромський ансамбль (з перекладу на українську мову) - „Гарячі серця”, запальний виступ якого викликав шквал аплодисментів у глядачів.

Сторінка 1 з 3